جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مکمل های بدنسازی(کراتین قسمت یک)

2 مشترك

مکمل های بدنسازی(کراتین قسمت یک) Empty مکمل های بدنسازی(کراتین قسمت یک)

پست من طرف PoOriA 2010-01-15, 03:41

کراتين چيست؟ چه مزايايي دارد؟
کراتين ترکيبي از دسته ترکيبات پروتئيني است که از سه آمينواسيد متيونين، آرژنين و گليسين تشکيل مي‌گردد. اين ماده در بدن به‌صورت ترکيب فسفاته (کراتين فسفات) درآمده و به‌عنوان يکي از منابع ذخيره انرژي به‌ويژه در فعالت‌ها و ورزش‌هاي سرعتي و انفجاري به‌کار مي‌رود. بيشتر ذخيره کراتين در ماهيچه‌هاي اسکلتي قرار دارد.در حال حاضر ساليان متمادي است که اين ترکيب به‌عنوان مکمل در ورزش‌هاي مختلف به‌کار مي‌رود و مطالعات ساليان اخير نشانگر آن است که مصرف مکمل کراتين مي‌تواند موجب افزايش ميزان و محتواي کراتين موجود در عضلات گردد. البته برخي مطالعات ديگر پس از مصرف اين مکمل افزايشي در توان ورزشي ورزشکاران مشاهده نکرده‌اند. ليکن اغلب مطالعات انجام شده تاکنون نشانگر آن هستند که مصرف تقريبي ۲۰ گرم از اين ماده براي ۷-۵ روز موجب افزايش عملکرد سرعتي فرد به ميزان ۵%-۱ شده و کار انجام شده توسط وي را در ورزش‌هاي سرعتي تکرار شونده (متناوب) ۱۵% افزايش مي‌دهد.همچنين در صورتي که مکمل کراتين براي مدت يک يا دو ماه مصرف گردد. موجب افزايش توان سرعتي فرد (۸%-۵)، افزايش قدرت فرد (۱۵-۵ درصد) و توده بدون چربي فرد (۳%-۱) مي‌شود.براساس اطلاعات موجود اثر کارافزائي اين مکمل وابسته به ميزان برداشت آن توسط عضلات مي‌باشد.با توجه به اينکه اين ماده هنوز از طرف کميته بين‌المللي المپيک با محدوديت و يا منع مصرفي مواجه نشده است، بنابراين در بين ورزشکاران به‌عنوان يک مکمل کارافزا از جايگاه خاصي برخوردار است.تنها اثر جانبي شناخته شده از مصرف اين مکمل افزايش وزن بدن فرد مي‌باشد و در حال حاضر تحقيقات بيشتر در رابطه با پاسخ افراد مختلف به اين ماده، اثر آن در ورزش‌هاي متناوب و دوره‌اي، اثرات جانبي آن و اثرات طولاني مدت مصرف آن بر ورزش‌هاي استقامتي موردنياز است.

اثرات جانبي کراتين:
از عمده‌ترين سؤالات مصرف‌کنندگان پيرامون مکمل کراتين اثرات جانبي اين ماده مي‌باشد. بررسي‌ها و مطالعات محققين علوم پزشکي جهت شناسائي عوارض جانبي احتمالي کراتين در حال انجام است.
برخي از اين عوارض درمنابع علمي درج گرديده‌اند و اغلب آنها به جهت تجمع آب در بدن به‌ويژه در نواحي روده و ماهيچه اسکلتي مي‌باشد. اين تجمع آب ممکن است به دهيدراسيون يا کم‌آبي متعاقب دريافت کراتين منجر گردد. بنابراين هنگامي که مکمل کراتين مصرف مي‌کنيد، حداقل ۱ اونس (۳۰ گرم) آب به ازاء کيلوگرم وزن بدن مصرف کنيد. برخي اثرات جانبي احتمالي ناشي از مصرف اين مکمل به قرار زير مي‌باشد.
البته قبل از هر گونه اظهارنظري ذکر اين نکته الزامي است که اين عوارض تنها در مطالعات موردي مشاهده شده است و هنوز در مطالعات وسيع‌تر مورد تأئيد قرار نگرفته است. علاوه بر آن همانطور که مطالعه خواهيد نمود اين عوارض عمدتاً در اثر عدم تعادل آب و مواد معدني در بدن بروز مي‌نمايد و با رعايت يک برنامه غذائي متعادل و مخلوط نمودن کامل پودر کراتين در آب يا آبميوه قابل پيشگيري است و تنها اثري که توجه خاصي را مي‌طلبد احتمال ايجاد بار اضافي بر کليه‌ها متعاقب مصرف کراتين مي‌باشد.

انواع کراتین:
1-کراتین کریستالی حرفه ای :بهترین کراتین با خلوص %100 می باشد و بصورت کریستالی سه فیلتری است که سریعتر جذب
عضلات شده و باعث بالا بردن توان،قدرت و حجم عضلات شده و دفع اسید لاکتیک و در نتیجه ریکاوری
و بازسازی عضلات را تسریع می کند، در نوع خود بی نظر است.بصورت بسته های 300 گرمی و 500
گرمی موجود است. شرکت ساترن کراتین فوث را برای اولین بار در ایران در بسته های 5 لایه آلومینیومی
عرضه می کند تا احتیاجی به مواد نگه دارنده نداشته باشد و کاملا طبیعی و نترال عرضه شود.
2-Crystal Creatin :افزايش قدرت عضلاني
افزايش تبادل اسيد آمينه در بافت عضلات
جلوگیری از کاتابولیسم(از بین رفتن عضلات)
احیا سریعATP (ادنوزین تری فسفات)که منبع
اصلی انرژی می باشد.
جلوگیری از تشکیل اسید لاکتیک

دور از غذای اصلی با آب ویا آب میوه شیرین میل شود
1گرم بازای هر کیلو از وزن بدن

3-Creatine monohydrate :بهترین نوع کراتین برای تازه کارها
(من خودم از این نوع استفاده میکنم)
4-كراتين انسولين دار Excel-EFX:جهت افزايش حجم – قدرت و سايز عضلاني مي باشد كه حاوي موادي است كه حهت ريكاوري سريع عضلاني بوده و محرك انسولين جهت رشد عضلاني مي باشد . بهترين مكمل جهت دوران بعد از دوره حجم جهت تثبيت وزن و جلوگيري از كاهش وزن مي باشد
حاوي كراتين ، گلوتامين ، آرژنين ، Bcaa ، نيترواكسيد و ويتامينها مي باشد.
بهترين مكمل جهت ايجاد انرژي در دوران كات مي باشد و با طعم عالي توت فرنگي ارائه مي شود.

...........(درقسمت های بعد خواهیم خواند:پروتئین،گلوتامین،مولتی ویتامین ها ،HMB،پروهورمونها،آنابولیک فلاون ،ZMA)...............

(بدنسازی بدون مصرف مواد غذایی و مکمل مثل شنا کردن در خشکی است)
PoOriA
PoOriA
اخراجي
اخراجي

تعداد پستها : 78

امتياز كاربر : 231

تاريخ عضويت : 2010-01-13

جنسيت : ذكر

ساير موارد
نوع گوشي همراه: سوني اريكسون سوني اريكسون
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مکمل های بدنسازی(کراتین قسمت یک) Empty رد: مکمل های بدنسازی(کراتین قسمت یک)

پست من طرف میترا 2010-01-21, 10:31

ولی من شنیدم گاهی کشنده هم هست
کلیه ها رو از بین میبره
a6
میترا
میترا
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 1173

امتياز كاربر : 3049

تاريخ عضويت : 2009-12-21

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: مهربون مهربون
جوايز اخذ شده: بهترين كاربر بهترين كاربر

پست من طرف PoOriA 2010-01-22, 04:58

زمانی که سنگین کار کنی همش میسوزه

خواهش از کسی بشنوید که لااقل دوسال بدنسازی کار کرده باشه
PoOriA
PoOriA
اخراجي
اخراجي

تعداد پستها : 78

امتياز كاربر : 231

تاريخ عضويت : 2010-01-13

جنسيت : ذكر

ساير موارد
نوع گوشي همراه: سوني اريكسون سوني اريكسون
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

پست من طرف میترا 2010-01-23, 00:17

حالا چرا میزنی a6
میترا
میترا
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 1173

امتياز كاربر : 3049

تاريخ عضويت : 2009-12-21

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: مهربون مهربون