جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او

+2
دکی جون
yakhi
6 مشترك

مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او Empty مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او

پست من طرف yakhi 2010-02-24, 10:34

مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او Axduoni2

پس از مدت ها انتظار، دادستاني لس آنجلس روز دوشنبه پزشک مخصوص مايکل جکسون را در مرگ نابهنگام اين سلطان موسيقي پاپ مقصر شناخت. اين واقعه درحالي اتفاق مي افتد که گزارش هاي پزشکي قانوني نشان مي دهند که معالجات ومراقبت هاي دکتر «کنراد موري» در آخرين ساعات زندگي مايکل جکسون از او، با معيارهاي قابل قبول پزشکي مغايرت داشته است.
دکتر «موري» که يک متخصص بيماري هاي قلبي است، سال گذشته هنگامي که مايکل جکسون براي تور بزرگ بازگشت به صحنه خود آماده مي شد براي مواظبت و مراقبت از او استخدام شده بود. دکتر موري که در دادگاهي در نزديکي فرودگاه لس آنجلس حاضر مي شد پس از شنيدن اين اتهامات اعلام بي گناهي کرد. اين جلسه دادگاه با حضور نمايندگان صدها رسانه بين المللي و اعضاي خانواده مايکل جکسون برگزار شد. خارج از محوطه دادگاه گروهي از طرفداران مايکل جکسون در حالي که تي شرت هاي مشابهي به تن داشتند، بيرق هايي به دست گرفته بودند که روي آن نوشته بود:«عدالت براي مايکل.»

درگزارش ?1 صفحه اي مقامات پزشکي قانوني در رابطه با مرگ نا بهنگام مايکل جکسون در ماه ژوئن گذشته که با کمک و همکاري نزديک مقامات دادستاني شهرلس آنجلس تهيه شده است، يک پرونده جنايي عليه دکتر «کنراد موري» ساخته خواهد شد که در آن مسئله استفاده از يک نوع داروي بيهوشي به نام «پروپوفول» در مرکز توجه قرار دارد. شواهد نشان داده است که دکتر موري از اين داروي بيهوشي به جاي قرص خواب آور براي مايکل جکسون استفاده مي کرده است.

پيش از اين مقامات پزشکي قانوني شهر لس آنجلس اعلام کرده بودند که علت مرگ مايکل جکسون مصرف داروي بيهوشي «پروپوفول» مخلوط با داروهاي آرام بخش ديگر بوده است. در آخرين گزارش هاي پزشکي قانوني در اين رابطه که مکمل گزارش هاي قبلي محسوب مي شود ثابت شده است که مقدار داروي بيهوشي که به مايکل جکسون داده شده برابر با مقدار بيهوشي بوده است که براي يک جراحي حساس و طولاني مدت از قبيل جراحي قلب باز و از اين قبيل به يک بيمار تزريق مي شود.

دکتر«کنراد موري» در بازرسي هاي پيش گفته بود که مايکل جکسون از بيماري بي خوابي شديد رنج مي برده و اين خواننده از سال ها پيش براي به خواب رفتن از ماده «پروپوفول» استفاده مي کرده است. ماده سفيد رنگي که مايکل جکسون آن را «شير» قبل از خواب مي خوانده است. اما يک پزشک متخصص بيهوشي که براي بررسي اين پرونده با مقامات پزشکي قانوني شهر لس آنجلس همکاري داشته است مدعي است که تا کنون گزارشي مبني بر استفاده از اين داروي بيهوشي براي رفع مشکل بي خوابي به دست نيامده است بلکه «پروپوفول» فقط در رابطه با مواردي چون خودکشي، قتل عمدي و يا استفاده اتفاقي از آن به ثبت رسيده است.

اين پزشک در ادامه گزارش خود اضافه مي کند که به دليل خطراتي که در استفاده از «پروپوفول» براي بيماران وجود دارد، ازجمله ايست قلبي، فقط از طريق پزشک متخصص بيهوشي بايد اقدام به مصرف آن کرد و پس از مصرف نيز بيمار بايد تا پايان از بين رفتن اثرات اين دارو تحت نظر و مراقبت شديد و لحظه به لحظه پزشک متخصص باشد.

شواهد به دست آمده از اطاق خواب مايکل جکسون نشان مي دهد که هيچ نوع سيستم اندازه گيري مقدار دارو يا دستگاه مراقبت بعدي وجود نداشته است که پس از تزريق اين ماده خطرناک بيهوشي، اطلاعات مربوط به شرايط بيمار را در اختيار پزشک مخصوص قرار دهد. کپسول اکسيژني که در اطاق خواب مايکل جکسون قرار داشته نيز خالي بوده است. اين در حالي است که دکتر موري اقرار کرده است که پس از تزريق ماده بيهوشي جکسون را در اطاق خواب تنها گذاشته است.

کارشناسان معتقدند که دفاعيات دکتر موري بر روي اين مسئله متمرکز خواهد شد که آيا اين پزشک در استفاده از داروي بيهوشي در مورد مايکل جکسون زياده روي کرده است و يا اينکه سهوا اشتباهي رخ داده است که موجب قتل اين خواننده شده است.

در طول محاکمات دکتر موري، تيم دادستاني اجباري به اثبات مسائل جنبي از جمله اين مسئله که قتل عمدي يا غيرعمدي با نقشه قبلي بوده است را ندارد. در مجموع اتهامات عليه دکتر موري با اتهامات ناشي ازيک قتل عمدتفاوت هاي فاحشي دارد و در صورت محکوميت مجازات آن چهار سال زندان خواهد بود.

دکتر موري در طول مدت دادگاه رسيدگي ساکت بود و پس از آن با پرداخت 7?هزار دلار وثيقه مالي موقتا آزاد شد. در بيرون محوطه دادگاه، وکيل مدافع دکتر موري به خبرنگاران گفت که موکل او به احتمال قوي تبرئه خواهد شد: «ما اگربتوانيم يک هيات منصفه درست داشته باشيم به نتيجه خواهيم رسيد.»

دکترموري توسط ماموران پليس و با احتياط از ميان جمعيتي که او را «قاتل» مي خواند به داخل دادگاه همراهي شده بود. وکيل مدافع دکتر موري گفت که موکل او از اين حرکت و شعارهاي جمعيت در شوک و ناباوري فرو رفته است. او گفت دکتر موري و مايکل جکسون دوستان خوبي بوده اند و اين پزشک تا کنون بارها براي ديدار از مقبره جکسون به گورستان فارست لاون رفته است: «اين يک کابوس وحشتناک براي دکتر موري بوده است. بيش از هر چيز به اين دليل که او يکي از بهترين دوستان خود را از دست داده است.»

دکتر موري که اجازه طبابت در سه ايالت تکزاس، کاليفرنيا و نوادا را دارد در نظر دارد تا به کار طبابت و بازديد از بيماران خود در شهر«لاس وگاس» ادامه دهد اما آينده او در حرفه پزشکي هنوزمشخص نيست. يک شوراي پزشکان در کاليفرنيا در نظر دارد تا از دادگاهي خواستار تعليق جواز کار پزشکي دکتر موري تا آغاز دادگاه رسيدگي به اتهامات او در ماه آوريل آينده شود. آزادي مشروط دکتر موري او را علاوه بر پرداخت وثيقه مالي از استفاده از ماده «پروپوفول» و يا هر داروي خواب آور و مخدر ديگر بر حذر داشته است.

رئيس دادگاه عالي شهر لس آنجلس ضمن اخطار به دکتر موري گفت : «ديگرنمي خواهيم شما به کسي داروي بيهوشي تزريق کنيد.»
yakhi
yakhi
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 544

امتياز كاربر : 1666

تاريخ عضويت : 2009-11-02

جنسيت : انثى

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من:
جوايز اخذ شده:

http://ghoogha.blogfa.com/

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او Empty رد: مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او

پست من طرف دکی جون 2010-02-24, 15:52

همه چیز به یه مو بنده
دکی جون
دکی جون
بازرس كل
بازرس كل

تعداد پستها : 651

امتياز كاربر : 1207

تاريخ عضويت : 2009-10-28

جنسيت : ذكر

متولد : 1986-04-23

ساير موارد
نوع گوشي همراه: ال جي ال جي
حالت من:
جوايز اخذ شده:

http://www.akharinrahehal.blogfa.com

مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او Empty رد: مشخص شدن علت مرگ مایکل جکسون و مجازات قاتل او

پست من طرف mana 2010-02-25, 01:58

merci yakhi ba inke midonestam ama khondam....
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي

تعداد پستها : 337

امتياز كاربر : 806

تاريخ عضويت : 2010-02-17

متولد : 1986-09-29

ساير موارد
نوع گوشي همراه: نوكيا نوكيا
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

پست من طرف داش مجید 2010-02-25, 04:19

خوشبختی چیت؟
میلیون ها نفر دوست داشتند مایکل جکسون بودند
و به اندازه ی او محبوب
میلیون ها نفر خواب راحت دارند
میلیون ها نفر خوش بختی را گم کرده اند
داش مجید
داش مجید
مدير تالار اينترنت و كامپيوتر
مدير تالار اينترنت و كامپيوتر

تعداد پستها : 360

امتياز كاربر : 928

تاريخ عضويت : 2010-01-17

جنسيت : ذكر

متولد : 1990-03-01

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: خونسرد خونسرد
جوايز اخذ شده:

پست من طرف میترا 2010-02-25, 07:55

خدایش صداش عالی بود
با اینکه خودش رفت
ولی صداش ابدی شد
میترا
میترا
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 1173

امتياز كاربر : 3049

تاريخ عضويت : 2009-12-21

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: مهربون مهربون
جوايز اخذ شده: بهترين كاربر بهترين كاربر

پست من طرف sanaziii 2010-02-25, 09:00

چه راحت رفت کسی از فردای خودش خبر نداره کی فکر میکرد که مایکل جکسون به این سا دگی و بدون هیچ دردسری بمیره a23 a18
sanaziii
sanaziii
مدير تالار دانشجو
مدير تالار دانشجو

تعداد پستها : 395

امتياز كاربر : 909

تاريخ عضويت : 2009-10-31

متولد : 1991-06-12

ساير موارد
نوع گوشي همراه: سوني اريكسون سوني اريكسون
حالت من: شاد شاد