جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

جديدترين اعترافات ريگي منتشر شد

جديدترين اعترافات ريگي منتشر شد Empty جديدترين اعترافات ريگي منتشر شد

پست من طرف yakhi 2010-05-19, 14:04

عبدالمالک ريگي سرکرده بازداشت شده گروهک تروريستي جندالله از ارتباط مستقيم خود با مقامهاي ناتو در افغانستان و دستور آنها براي کشاندن فعاليتهاي تروريستي اش به تهران خبر داد.
.به گزارش مهر، عبدالمالک ريگي در گفتگو با پرس تي وي اعتراف کرد که مقام هاي ناتو از وي خواسته اند تا فعاليتهاي تروريستي خود را از مرزها فراتر برده و به داخل ايران و از جمله داخل شهر تهران تسريع دهد.
وي اعتراف کرد که با مقام هايي از ناتو ديدار کرده است. ريگي همچنين اذعان مي کند که اين مقام ها يا آمريکايي و يا از اسرائيل بوده اند.
ريگي گفت که مقامهاي ناتو پس از دادن اسامي و آدرس افراد خواستار ترور وي مي شدند.
اين تروريست مي گويد: ما در کازابلانکا در مراکش با افرادي که خود را نمايندگان ناتو معرفي مي کردند ديدار کرديم. بعد از ملاقات وقتي قضايا را جمع بندي کرديم دو شبهه در ذهن ما ايجاد شد.
يکي اين که اگر اين افراد عضو ناتو هستند چرا در افغانستان با ما ملاقات نکردند، در حالي که در افغانستان پايگاه دارند و خيلي راحت‎تر و با ضريب امنيتي بالاتري مي توانند با ما ملاقات کنند.
وي افزود: شبهه دومي که براي ما ايجاد شد اين بود که بار اولي که به ما اطلاع داده شد، نيروهاي ناتو قصد مذاکره با ما را دارند گمان کرديم که آنها مي خواهند درباره شرق ايران با ما گفتگو کنند چون نيروهاي ناتو در افغانستان مستقر هستند و ممکن است در رابطه با موضوع شرق کشور نظرهايي داشته باشند.
اما همه اصرار مذاکره کنندگان بر اين بود که جندالله عمليات را از منطقه مرزي و بلوچستان به پايتخت کشور يعني تهران منتقل کند.
اين نکته براي ما جاي سوال داشت و ما را به اين جمع بندي رساند که آنها آمريکايي و يا اسرائيلي هستند که در پوشش ناتو با ما مذاکره مي کنند يا اين که اين افراد از نيروهاي ناتو هستند ولي براي امريکا و اسرائيل کار مي کنند. در هر دو صورت مابه اين نتيجه رسيديم که اين افراد با جا هايي غير از ناتو هم ارتباط دارند.

سركرده گروهک تروريستي جندالله اضافه كرد: مذاکره کنندگان مي گفتند که اسم گروهي از افراد، آدرس خانه هاي آنها و عکس هايشان را به شما مي دهيم و حتي ابزار عملياتي از جمله مواد منفجره و ديگر تجهيزاتي را که از آن در عمليات تروريستي استفاده مي شود ، در همان شهرهاي محل عمليات در اختيار شما قرار مي دهيم.
شما فقط عمليات را اجرا کنيد و درقبال انجام اين عمليات ما جدا از پولي که براي ديگر همکاري ها به شما مي دهيم، مبلغ هنگفت و بزرگي به شما پرداخت خواهيم کرد. آنها گفتند براي هر هدف مبلغي خاص تعيين شده و پس از انجام کار اين پول به شما پرداخت خواهد شد.

اين تروريست افزود:در مجموع، طرفين به اين نتيجه و اتفاق نظر رسيدم که عمليات به مرکز انتقال پيدا کند.همچنين بايد در رسانه ها فعاليت گسترده اي داشته باشيم و سوم هم اين که اهداف و آدم هاي خاصي بايد هدف قرار گيرند.
اين سه نکته را آنها مشخص کردند و از طرف ما نيز تاييد شد و از آنها خواستيم تجهيزات را در اختيارمان قرار دهند تا خود را آماده کنيم.
من از هر طرف به موضوع نگاه مي کنم شکي ندارم که فعاليت هاي ما نتيجه جهل و سطحي‎نگري بوده ؛ از جمله درباره ارتباط هايي که با برخي از کشورها داشتيم و حتي کارهايي که انجام داديم مبناي همه نوعي جهل توام با نفرت بود و هنگامي که نفرت پيش مي آيد خود به خود عقل و خرد از کار مي افتد.

ريگي گفت: من فکر مي کنم تنها راهي که برايم مانده است توبه در پيشگاه خداوند است و به ديگران مي گويم انسان نبايد هيچ گاه تا زماني که قلبش، ايمانش، وجدانش و دينش همگي رضايت ندارند، خون انسان ديگري را بريزد.

لازم به ذکر است که ريگي در 4 اسفند سال 1388 در حالي که از دبي در حال پرواز به قرقيزستان بود از سوي نيروهاي اطلاعاتي ايران دستگير و در نخستين اعترافات خود به ابعاد اقدامات تروريستي خود در مرزهاي ايران اعتراف کرد.
گفته مي شد که وي قرار بود در قرقيزستان با ريچارد هالبروک نماينده ويژه رئيس جمهوري آمريکا در امور افغانستان و پاکستان ديدار داشته باشد.
yakhi
yakhi
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 544

امتياز كاربر : 1666

تاريخ عضويت : 2009-11-02

جنسيت : انثى

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من:
جوايز اخذ شده: