جوان ايراني
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مرگ - روح - جسم

4 مشترك

مرگ - روح - جسم Empty مرگ - روح - جسم

پست من طرف Persianyoung 2010-03-09, 18:20

دوستاي خوبم سلام

به نظر شما مرگ چيه بچه ها

وقتي يكي ميميره چي ميشه كجا ميره ؟

وقتي روح از جسم جدا ميشه ديگه تا ابد همون روح باقي ميمونه يا بازم به همون جسمي كه داشت منتقل ميشه

اگه قرار باشه كه فقط روح باشه كه ديگه خيلي چيزا بي مفهوم ميشه

اگه هم قراره دوباره جسم و روح به هم بپيوندن كه چرا از هم جدا ميشن ؟
Persianyoung
Persianyoung
.
.

تعداد پستها : 784

امتياز كاربر : 2131

تاريخ عضويت : 2009-10-24

جنسيت : ذكر

متولد : 1981-09-06

شهر : تبريز

ساير موارد
نوع گوشي همراه: نوكيا نوكيا
حالت من: نااميد نااميد
جوايز اخذ شده:

http://monada.blogfa.com/

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مرگ - روح - جسم Empty رد: مرگ - روح - جسم

پست من طرف mana 2010-03-10, 02:24

rasa jan ta hala too jalase ehzare rooh boodi???agar bodi ya etela dari mitonam ye koocholo javabeto bedam
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي

تعداد پستها : 337

امتياز كاربر : 806

تاريخ عضويت : 2010-02-17

جنسيت : انثى

متولد : 1986-09-29

ساير موارد
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

پست من طرف میترا 2010-03-10, 04:06

رسا در اینجا چند تا سوال پرسیدن
که امیدوارم خیلی مختصرو کوتاه جواب بدم
البته اگه بشه همچین سوالهای پیچیده رو خلاصه جواب داد
مرگ چيست ؟

وَ يَمُوتَ مِيتَةً تُشْبِهُ مِيتَةَ الشُّهَدَاءِ
در تعابير ديني از مرگ به عنوان انتقال از منزلي به منزل ديگر؛ انتقال از مرتبه‌اي به مرتبه‌اي ديگر؛ رهايي از زندان تن و طبيعت؛ آزادي پرنده‌اي زيبا از گلخن حمام؛ پاکيزه شدن از آلودگي‌هاي دنيا؛ حمام رفتن و تن خود را شستشو دادن؛ عوض کردن لباس‌ها؛ برکندن لباس‌هاي چرکين و پوشيدن لباس‌هاي پاکيزه و مانند آن ياد شده است.
بر اساس اين نوع تفکر، مرگ براي همه انسان‌ها بلکه همه موجودات، کمال است، زيرا فعليتي است که هر موجودي پيش از آن، استعداد و قابليت آن را دارد. حرکت انسان از مراتب طبيعي به مراتب فراطبيعي، از جهان ماده به عالم فراماده، براي او و به‌ويژه براي نفس او کمال به‌شمار مي‌رود.
وقتي يكي ميميره چي ميشه كجا ميره ؟

زندگی پس از مرگ از نظر قرآن

زندگی پس از مرگ و تا شروع قِیامت از نظر قرآن چگونه است؟

1. اجمالاً از قرآن کریم استفاده می شود که انسان در مرتبه بعد از مرگ تا قیامت از نوعی حیات برخوردار است. گروهی از نعمت های الهی برخودار هستند و دسته ای گرفتار عذاب های برزخی؛ تفصیل این اجمال را در روایات رسیده از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اهل البیت علیهم السلام به دست می آوریم. امروزه انجمن تحقیقات روحی در اروپا و آمریکا به بقاء محفوظات بعد از مرگ اذعان دارند اگر چه در جاودانگی او تردید دارند. به هر تقدیر حالات همه افراد در عالم برزخ یکسان نیست گروهی متنعم؟، گروهی معذب، دسته ای در حالت خواب و در این حالت مانند خواب های پریشان یا شیرین از عالم برزخ بهره مند می شوند؛ کسانی که در کفر محض هستند در عذاب های برزخی گرفتارند، مؤمنین خالص هم در نعمت های آن بهره مند هستند و دسته های دیگر از بشر به تناسب اعمال و عقاید هم از نعمت ها و هم از نقمت ها بی نصیب نیستند.
میترا
میترا
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 1173

امتياز كاربر : 3049

تاريخ عضويت : 2009-12-21

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: مهربون مهربون
جوايز اخذ شده: بهترين كاربر بهترين كاربر

پست من طرف Persianyoung 2010-03-10, 06:20

ميترا و ماناي عزيز ممنون از جوابهاتون مخصوصا ميترا
اگه بازم مطلبي دارين بگين من ميخوام بدونم
Persianyoung
Persianyoung
.
.

ساير موارد
جوايز اخذ شده:

پست من طرف میترا 2010-03-10, 09:07

مطلب که زیاده
ولی هنوز جواب بقیه سوالهاتون مونده
که انشاالله به زودی میدم مرگ - روح - جسم 188682
میترا
میترا
بازرس
بازرس

تعداد پستها : 1173

امتياز كاربر : 3049

تاريخ عضويت : 2009-12-21

ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من: مهربون مهربون
جوايز اخذ شده: بهترين كاربر بهترين كاربر

پست من طرف ayshin 2010-03-13, 07:26

rasa jun man ye chizayi midunam marbut be ehzare ruham nemishe
روح اصلا اون معني رو نداره كه ما فكر مي كنيم. روح يعني هادي . تو اين دنيا مارو به سمت كمال و خدا شناسي هدايت مي كنه و بعد از مرگ به سمت انا اليه الراجعون. حالا چيزي كه ما تا حالا بهش روح مي گفتيم چيه؟ در واقع اون كالبد ذهني هست كه همراه جسممونه بعد از مرگم همين كالبد مي مونه. بعد از مرگ روح نقش هدايت كالبد ذهني مونو به خدا داره يه جورايي روح كالبد ذهني رو هل مي ده كه چرخه ي انا اليه الراجعون و طي كنيم.
پس روح يه بحث جدا برا خودش داره كه اون چيزي نيست كه ما بهش روح مي گفتيم. روح از تولد تا بعد از مرگ و با خدا يكي شدن هست ولي اون چيزي كه مي گيم جسم و روح اون روح نيست كالبد ذهني يه كه توضيحشو دادم.
اين جهاني كه ما زندگي مي كنيم جهان دوقطبي مي گن هم مكان هست هم زمان هم تضاد حالا
وقتي يكي مي ميره به جهان ديگه كه بهش مي گن لامكان ميره اونجا ديگه محدوديت مكان نداره بعد از اونجا به جهان ديگه اي
ميره كه لامكان و لازمان هست يعني نه مكان براش معني داره نه زمان بعد از اونجا به جهاني ميره كه ديگه تضادم نيست يعني لامكان لازمان لا تضاد بعد از طي اين جهانا همه وارد جهنم مي شيم كه چرخه ي جنها توم مي شه و ميرن ولي ما انسانا بعد جهنم وارد بهشت مي شيم كه بهشت نا آگاهي هست (كه همه وارد مي شن ) بهشتها هم باز چند درجه دارن كه جنت آخرينشونه بعد از جنت هست كه خدا مي پرسه انا ربكم در اينجاست كه انتخاب با انسان هست اگه بلي رو بگه با خدا يكي
مي شه ولي اگه ببينه قدرت دستشه و بگه به خدا نيازي ندارم اينجاست كه نمي تونه با خدا يكي بشه.

نمي دونم متوجه شدي يا نه زياد واضح نگفتم كه قاطي مي كنين مرگ - روح - جسم 32744
اگه نفهميدي و خواستي بيشتر توضيح بدم برام بگو مقاله هاشو برات بذارم.
تك تك اينايي كه گفتم تو قرآنم اومده
ayshin
ayshin
مدير تالار خودشناسي
مدير تالار خودشناسي

تعداد پستها : 169

امتياز كاربر : 365

تاريخ عضويت : 2010-01-30

متولد : 1991-11-04

شهر : تـبــــــــــــريـــــــز

ساير موارد
حالت من: ناراحت ناراحت
جوايز اخذ شده:

پست من طرف ayshin 2010-03-13, 07:35

برزخي هم كه گفته شده بين جهانها قرار داره (يعني اين جهان با جهان لامكان بين جهان لامكان و جهان لازمان و ...) حالا اين برزخا قرار نيست همه برن مثلا اونايي تو برزخ بين اين جهان و جهان لامكان گير مي كنن كه تو اين جهان وابستگي داشته باشن اين وابستگي نمي ذاره اون شخص مرگشو قبول كنه و بره پس تو برزخ گير مي كنه ولي ائمه ما تو برزخ گير نمي كنن چون وابستگي نداشتن بعد از مرگشون راحت مي تونن به جهان بعدي برن.
وابستگي كه مي گم شامل همه چي ميشه يكي به بچه اش وابستگي داره يكي به ثروتش و ...

رسا جون اينم كه پرسيدي اگه قرار باشه روح و جسم دوباره به هم بپيوندن مي شه نظريه تناسخ كه معتقدين به اين نظريه ميگن انسان بعد از مرگش در جسم ديگه به اين دنيا مياد كه قران اينو كاملا رد مي كنه اگه خواستي با تفسيرش برات ميارم.
قرار نيست دوباره روح با جسم بپيونده نا گفتيم اصلا روح يه چيز ديگه ست اگه متوجه شده باشي
ولي تو همون مرحله كه بالا توضيحشو دادم كه خدا ازمون مي پرسه انا ربكم اگه جوابمون نه بود اره دوباره از پيش خدا پرت مي شيم ولي كسي نمي دونه بعد از اون چه جوري مي شيم فقط همينو مي دونن كه فركانسمون فرق مي كنه .
ayshin
ayshin
مدير تالار خودشناسي
مدير تالار خودشناسي

ساير موارد
جوايز اخذ شده:

پست من طرف Persianyoung 2010-03-13, 10:10

مطالب خيلي خوبي رو گفتي
يه چيزايي برام روشن شد اما چون خيلي خيلي مراحل رو خلاصه توضيح دادي سوالاي زيادي ب يپاسخ موند
اگه ممكنه از ابتدا شروع كن و مرحله به مرحله بطور كامل برامون توضيح بده البته اگه ممكن بود چون واقعا از اين مبحث خوشم مياد و ميدونم كه خيلي ها هم ميخوان در اين باره بدونن
لطفا هر مرحله رو در يه پست جدا بذار تا اگه سوالي در باره اون مرحله بود مطرح بشه
Persianyoung
Persianyoung
.
.

ساير موارد
جوايز اخذ شده:

پست من طرف ayshin 2010-03-13, 13:54

مرگ - روح - جسم 225178 chashm rasa jan matlabaro joda mikonam hamasho baratun tozi midam
ayshin
ayshin
مدير تالار خودشناسي
مدير تالار خودشناسي

ساير موارد
جوايز اخذ شده:

پست من طرف mana 2010-03-14, 02:05

ama rasa jan shoma javabe mano nadadi
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي

متولد : 1986-09-29

ساير موارد
حالت من: سپاسگذار سپاسگذار
جوايز اخذ شده:

پست من طرف mana 2010-03-14, 02:10

سوالات متعددي در خصوص روح انسان پس از مرگ مطرح است از جمله انها :
روح انسان بعد ار مرگ كجا میره و آیا از دنیای ما هم اطلاع داره ؟ میگن تو این دنیا همه چیز انرژیه، انرژی هم كه ناپدید نمیشه ، پس در موقع مرگ این انرژی تبدیل به چی میشه؟

پاسخ:

1.برخلاف تصور روح و بدن جدای از هم نیستند ، یعنی اینگونه نیست كه روح چیز موجودی است كه به بدن مادی انسان تعلق می گیرد ، بلكه روح و بدن یك چیز هستند و اساسا تركیب روح باضافه بدن را انسان می نامند ، نفس و یا همان روح مرتبه عالیه انسان و بدن مرتبه سافل انسان است . در واقع دو چیز نیستند بلكه یك چیز به نام انسان است كه دارای مراتب است مرتبه عالیه اش روح و مرتبه دانیه اش بدن مادی. بنابراین بر خلاف تصور ما هنگام مرگ روح از بدن جدا نمی شود ، بلكه تعلق روح به بدن كمرنگ می شود ، نه اینكه از بدن جدا شود .

2. با توجه به مقدمه اول ، برای اینكه روح انسان از بدن جدا نمی شود ، بلكه تعلق ضعیفی بعد از مرگ به بدن دارد ، بنابراین از دنیای ماده نیز بی اطلاع نخواهد بود ( البته اححادیثی در این رابطه وجود دارد كه ارواح گه گاهی اجازه می یابند تا به عالم دنیا بیایند و این بستگی به شدت وجودی روح انسان دارد كه چند وقت یك بار اجازه پیدا كند ، برخی ارواح ممكن است هر روز از احوال دنیا باخبر شوند و برخی ممكن است هفته ای یك بار و برخی نیز شاید اجازه آمدن به دنیای ماده را نداشته باشند)
3. انسان یك سیر تكاملی دارد كه از عالم ماده شروع شده و به عالم عقول و بالاتر از آن پایان می یابد ، وقتی تعلق روح از بدن كمرنگ شد به عالم برزخ سفر می كند ، عالم برزخ عالمی مافوق ماده است كه از زمان و مكان خبری نیست اما شكل و اندازه و امثال آن در برزخ وجود دارد ، فلذا وقتی روح به عالم برزخ سفر می كند از زمان و مكان رها می گردد ، و از آنجا به عالم عقول سفر می كند .
عالم عقول بالاتر از عالم برزخ (مثال) و ماده است ، در واقع باطن عالم مثال و ماده می باشد .

پر از عطشم، مرا تو دريايي کن
سرشار از احساس و تماشايي کن
هر چند که ما بديم و پيمان شکنيم
اي خوب بيا دوباره آقايي کن
mana
mana
مدير تالار ايران شناسي
مدير تالار ايران شناسي