نامه عاشقانه ولتر نویسنده فرانسوی به معشوقه‌اش

اذهب الى الأسفل

نامه عاشقانه ولتر نویسنده فرانسوی به معشوقه‌اش

پست من طرف dorsa_old في 2010-03-01, 04:49

نامه ولتر به المپ دونور
ولتر (1778 - 1694) نویسنده و فیلسوف فرانسوی این نامه را در زندان به معشوق خود نوشت. وی در سن نوزده سالگی به عنوان وابسته سیاسی همراه سفیر فرانسه به هلند رفت. در آنجا عاشق المپ دونور، دختر فقیر زنی از طبقه پایین اجتماع شد. نه سفیر و نه مادر المپ با ازدواج آن دو موافق نبودند و برای جدا كدن آنها از یكدیگر، ولتر را به زندان انداختند. مدت كوتاهی بعد، ولتر با بالا رفتن از پنجره زندان موفق به فرار شد.

به نام پادشاه مرا در اینجا زندانی كرده اند. می‌توانند جانم را بگیرند ولی عشقم به تو را هرگز. آری عشق زیبای من امشب تو را خواهم دید حتی اگر گردنم را به تیغ جلاد بسپارم. به خاطر خدا دیگر با این حالت غمزده برایم نامه ننویس. باید زنده بمانی و احتیاط كنی. مواظب مادرت كه بدترین دشمنت است باش. چه می‌گویم؟ مواظب همه كس باش، به هیچ كس اعتماد نكن، آماده سفر باش. به محض پیدا شدن ماه در آسمان، هتل را به صورت ناشناس ترك می‌كنم. درشكه ای می‌گیرم و چون باد به سمت شونینگن خواهیم رفت. با خودم كاغذ و جوهر می‌آورم. نامه‌هایمان را در آنجا می‌نویسیم.
اگر مرا دوست داری دوباره به خودت قوت قلب بده و تمام نیرو و حضور ذهن خود را به كار بگیر. مواظب باش مادرت متوجه نشود. همه عكس ها را با خودت بیاور و مطمئن باش كه ترس از بدترین شكنجه‌ها هم مانع خدمتگذاری من به تو نمی‌شود. نه، هیچ چیز قادر نیست مرا از تو جدا سازد. عشق ما عشقی پاك است و تا عمر داریم دوام خواهد داشت. بدرود، حاضرم به خاطر تو هر كاری انجام دهم. لیاقت تو بیش از اینهاست. خداحافظ دلبند عزیزم.
آرو (ولتر)
لاهه 1713
avatar
dorsa_old
.
.

تعداد پستها : 524

امتياز كاربر : 1294

تاريخ عضويت : 2009-10-29

متولد : 1989-10-30

سن : 28


ساير موارد
نوع گوشي همراه:
حالت من:
جوايز اخذ شده:

http://cheshentezar.blogfa.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد